![]()
Add to cart |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | Bulk |
| Product Status | Sample Rate Converter |
| Function | Digital Audio Interfacing |
| Applications | 2 |
| Number of Channels | I²S |
| Interface | 3.3V ~ 5.5V |
| Voltage - Supply | -40°C ~ 105°C |
| Operating Temperature | - |
| Specifications | Surface Mount |
| Mounting Type | 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Package / Case | 28-SSOP |
| Supplier Device Package |