![]()
Add to cart |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Product Status | Active |
| Function | Sample Rate Converter |
| Applications | Digital Audio Interfacing |
| Number of Channels | 2 |
| Interface | I²C |
| Voltage - Supply | 3.3V ~ 5.5V, 5V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Specifications | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Supplier Device Package | 28-SSOP |