ADN2805ACPZ-RL7 OverviewClock program is accessible in the Tape & Reel (TR) package. Clock program is contained in a package of 32-WFQFN Exposed Pad, CSP. Surface Mount is the recommended mounting type. There are 32 terminations in it. The part provides 3.3V voltage. This part's peak reflow temperature is utilized to run 225. There are 1 on the device. The maximum frequency for normaloperation is 1.25GHz. Clock program varies the range of -40°C~85°C operating temperature. A voltage of 3V~3.6V can be supplied by the component. SONET/SDH is the main purpose of the component. LVDS is intended to be the output. ADN2805 is the base part number for you to search for other information. Clock program is recommended that Clock program be mounted wClock programh Surface Mount. The device is designed with 32 pins. Circuits application includes 32 pins. The supply voltage should be kept at 3.3V. This part can operate supply current at 118mA.
ADN2805ACPZ-RL7 FeaturesMounting Type: Surface Mount
Peak Reflow Temperature (Cel): 225
Include 1 Circuits
run the output at th range of LVDS
with 32 Pins
operate supply voltage at the range of 3.3V
ADN2805ACPZ-RL7 ApplicationsThere are a lot of Analog Devices Inc.
ADN2805ACPZ-RL7 application specific timer applications.
Network Attached Storage
Multi-function Printer
Wireless Access Point
Routers
Ethernet switch/router
PCI Express 2.0/3.0
Broadcast video/audio timing
Processor and FPGA clocking
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
| Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-WFQFN Exposed Pad, CSP |
| Number of Pins | 32 |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| JESD-609 Code | e3 |
| Pbfree Code | no |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Number of Terminations | 32 |
| Terminal Finish | Matte Tin (Sn) |
| Voltage - Supply | 3V~3.6V |
| Terminal Position | QUAD |
| Terminal Form | NO LEAD |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 225 |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 3.3V |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| Base Part Number | ADN2805 |
| Output | LVDS |
| Pin Count | 32 |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Operating Supply Voltage | 3.3V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Supply Current | 118mA |
| Power Dissipation | 390mW |
| Frequency (Max) | 1.25GHz |
| Data Rate | 1.25 Gbps |
| Input | CML |
| Ratio - Input:Output | 1:2 |
| PLL | Yes |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Main Purpose | SONET/SDH |
| Length | 5mm |
| Width | 5mm |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Lead Free | Contains Lead |