ADN2812ACPZ OverviewClock program is contained in the package Tray. There is a 32-WFQFN Exposed Pad, CSP-serial number on the packaging of this product that identifies it as being packaged in a case. Surface Mount is the most recommended mounting type. 32 terminations are present in it. Parts provide 3.3V volts. For 260, the peak reflow temperature of this part is used. There has been a detection of a device with 1. -40°C~85°C operates within a range of temperatures. There is 3V~3.6V voltage limitation on the component. It can supply a voltage of 3V~3.6V. There is only one purpose for this component, SONET/SDH. You need to start at ADN2812 to find information about a part. If you want to mount it with Surface Mount, that's what you should do. On this device, there are 32 pins. As a result, it includes 32 pins. Circuits application is recommended that the supply voltage remain at 3.3V. Circuits application is capable of maintaining 2 outputs on the device. During 235mA supply current, this part can operate. Using a frequency of 2.7GHz will allow it to reach excellent efficiency. In this case, it is suitable for the part based on SONET;SDH.
ADN2812ACPZ FeaturesMounting Type: Surface Mount
Peak Reflow Temperature (Cel): 260
Include 1 Circuits
with 32 Pins
operate supply voltage at the range of 3.3V
ADN2812ACPZ ApplicationsThere are a lot of Analog Devices Inc.
ADN2812ACPZ application specific timer applications.
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
1 GbE and 10 GbE
Servers, Storage, Search Acceleration
Ethernet Switches, Routers
Small Cells, Mobile Backhaul/Fronthaul
Print Imaging
Communications
Broadcast Video
| Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 4 weeks ago) |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-WFQFN Exposed Pad, CSP |
| Number of Pins | 32 |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tray |
| JESD-609 Code | e3 |
| Pbfree Code | no |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Number of Terminations | 32 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Terminal Finish | Matte Tin (Sn) |
| Applications | SONET;SDH |
| Max Power Dissipation | 750mW |
| Voltage - Supply | 3V~3.6V |
| Terminal Position | QUAD |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 3.3V |
| Frequency | 2.7GHz |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | 40 |
| Base Part Number | ADN2812 |
| Pin Count | 32 |
| Number of Outputs | 2 |
| Operating Supply Voltage | 3.3V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Supply Current | 235mA |
| Power Dissipation | 750mW |
| Data Rate | 2.7 Gbps |
| Input | CML |
| Ratio - Input:Output | 1:2 |
| PLL | Yes |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Main Purpose | SONET/SDH |
| Height | 830μm |
| Length | 5mm |
| Width | 5mm |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Lead Free | Contains Lead |