ADN2813ACPZ-500RL7 OverviewThere is a Tape & Reel (TR) package that contains it. 32-WFQFN Exposed Pad, CSP is included in the case. Clock program is recommended to mount using type Surface Mount. In it, there are 32 terminations. Clock program provides 3.3V volts. In order to run 260, the peak reflow temperature of this part is taken into account. The device contains 1. In normaloperation, the maximum frequency is 1.25GHz. The operating temperature is varied over a range of -40°C~85°C. Clock program is possible for the component to supply a voltage of 3V~3.6V. Its primary purpose is SONET/SDH. As the output, LVDS should be used. Searching for information is made easier by using the ADN2813 part number as the base number. Surface Mount is recommended for mounting. With 32 pins, the device is designed. There are 32 pins on it. You should maintain a voltage of 3.3V for the supply. Circuits application is possible to operate this part at 139mA supply current. This part is suitable for SONET;SDH.
ADN2813ACPZ-500RL7 FeaturesMounting Type: Surface Mount
Peak Reflow Temperature (Cel): 260
Include 1 Circuits
run the output at th range of LVDS
with 32 Pins
operate supply voltage at the range of 3.3V
ADN2813ACPZ-500RL7 ApplicationsThere are a lot of Analog Devices Inc.
ADN2813ACPZ-500RL7 application specific timer applications.
Routers
Ethernet switch/router
PCI Express 2.0/3.0
Broadcast video/audio timing
Processor and FPGA clocking
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
1 GbE and 10 GbE
| Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-WFQFN Exposed Pad, CSP |
| Number of Pins | 32 |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| JESD-609 Code | e3 |
| Pbfree Code | no |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Number of Terminations | 32 |
| Terminal Finish | Matte Tin (Sn) |
| Applications | SONET;SDH |
| Max Power Dissipation | 375mW |
| Voltage - Supply | 3V~3.6V |
| Terminal Position | QUAD |
| Terminal Form | NO LEAD |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 3.3V |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | 40 |
| Base Part Number | ADN2813 |
| Output | LVDS |
| Pin Count | 32 |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Operating Supply Voltage | 3.3V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Supply Current | 139mA |
| Power Dissipation | 375mW |
| Frequency (Max) | 1.25GHz |
| Data Rate | 1.25 Gbps |
| Input | CML |
| Ratio - Input:Output | 1:2 |
| PLL | Yes |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Main Purpose | SONET/SDH |
| Length | 5mm |
| Width | 5mm |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Lead Free | Contains Lead |