![]()
Add to cart |
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Series | - |
| Product Status | Obsolete |
| Function | Audio Signal Processor |
| Applications | Audio |
| Number of Channels | 2 |
| Interface | Analog |
| Voltage - Supply | 5.4V ~ 12.3V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Specifications | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Grade | Automotive |
| Package / Case | 24-SDIP (0.300", 7.62mm) |
| Supplier Device Package | 24-SDIP |
| Package / Case | 24-SDIP (0.300, 7.62mm) |
| Surface Mount | NO |
| Number of Pins | 24 |
| Operating Temperature | -40°C~85°C TA |
| Packaging | Tube |
| Published | 1999 |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Last Time Buy |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 24 |
| Terminal Finish | TIN/TIN COPPER |
| Applications | Automotive Audio, Consumer Audio |
| Voltage - Supply | 5.4V~12.3V |
| Terminal Position | DUAL |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Terminal Pitch | 1.778mm |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | 10 |
| Base Part Number | BA3884 |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Power Supplies | 9V |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 5.4V |
| Supply Current-Max | 19.3mA |
| Consumer IC Type | CONSUMER CIRCUIT |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Lead Free | Lead Free |