BD34602FS-ME2 OverviewThe book is also accompanied by a case, which only adds to the value of the book. As a mounting type, Surface Mount is recommended for it. A 24-SOP (0.213, 5.40mm Width) case has been embedded with it. I have a device with 6 channels attached to it. In this part, you will find Audio Switch, Audio/Video Switch functions that you may find useful. In addition to being used in Automotive Audio, the device can be used in Y as well. Votage is supplied within the specified time frame. -40°C~85°C TA is the range of temperature for this device. It is possible to sort the consumer IC type of a part using TONE CONTROL CIRCUIT. This electrical component illustrates the Automotive, AEC-Q100 series.
BD34602FS-ME2 FeaturesWith 24-SOP (0.213, 5.40mm Width) channels
operate temperature at the range of -40°C~85°C TA
consumer IC type: TONE CONTROL CIRCUIT
BD34602FS-ME2 ApplicationsThere are a lot of ROHM Semiconductor
BD34602FS-ME2 Audio Special Purpose applications.
Replacement of DIR1703
Other Applications Requiring S/PDIF Receiver
Audio Differential Line Drivers
Audio Mix Consoles
Distribution Amplifiers
Graphic and P arametric Equalizers
Dynamic Range Processors
Digital Effects Processors
Telecom Systems
Hi-Fi Equipment
| Factory Lead Time | 10 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-SOP (0.213, 5.40mm Width) |
| Operating Temperature | -40°C~85°C TA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Published | 2015 |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| ECCN Code | EAR99 |
| Applications | Automotive Audio |
| HTS Code | 8542.39.00.01 |
| Voltage - Supply | 7V~9.5V |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | NOT SPECIFIED |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| Function | Audio Switch, Audio/Video Switch |
| Number of Channels | 6 |
| Interface | I2C |
| Consumer IC Type | TONE CONTROL CIRCUIT |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Product Status | Active |
| Interface | I²C |
| Voltage - Supply | 7V ~ 9.5V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Specifications | - |
| Package / Case | 24-SOP (0.213", 5.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 24-SSOP-A |