![]()
Add to cart |
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Series | - |
| Product Status | Active |
| Function | Audio Signal Processor |
| Applications | Consumer Audio |
| Number of Channels | 2 |
| Interface | Serial |
| Voltage - Supply | 5V ~ 7.3V |
| Operating Temperature | -20°C ~ 75°C (TA) |
| Specifications | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-SOIC (0.173", 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 14-SOP |
| Factory Lead Time | 8 Weeks |
| Contact Plating | Copper, Tin |
| Mount | Surface Mount |
| Package / Case | 14-SOIC (0.173, 4.40mm Width) |
| Number of Pins | 14 |
| Operating Temperature | -20°C~75°C TA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Published | 2010 |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 14 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Voltage - Supply | 5V~7.3V |
| Terminal Position | DUAL |
| Terminal Form | GULL WING |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | NOT SPECIFIED |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| Base Part Number | BD3812 |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 7.3V |
| Power Supplies | +-7V |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 5V |
| Supply Current-Max | 6mA |
| Consumer IC Type | VOLUME CONTROL CIRCUIT |
| Harmonic Distortion | 0.005% |
| Channel Separation | 100 dB |
| Length | 8.7mm |
| Width | 4.4mm |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Lead Free | Lead Free |