![]()
Add to cart |
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Series | - |
| Product Status | Active |
| Function | Audio Signal Processor |
| Applications | Pre-Amplifier |
| Number of Channels | 2 |
| Interface | SPI |
| Voltage - Supply | 6.5V ~ 9.5V |
| Operating Temperature | -25°C ~ 75°C (TA) |
| Specifications | Front End |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-SOP (0.213", 5.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 32-SSOP-A |
| Package / Case | 32-SOP (0.213, 5.40mm Width) |
| Surface Mount | YES |
| Operating Temperature | -25°C~75°C TA |
| Packaging | Tube |
| Published | 2005 |
| JESD-609 Code | e2 |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 32 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Terminal Finish | Tin/Copper (Sn/Cu) |
| Voltage - Supply | 6.5V~9.5V |
| Terminal Position | DUAL |
| Terminal Form | GULL WING |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Terminal Pitch | 0.8mm |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | 10 |
| Base Part Number | BD3861 |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 9.5V |
| Power Supplies | 9V |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 6.5V |
| Consumer IC Type | TONE CONTROL CIRCUIT |
| Number of Bands | 3 |
| Channel Separation | 80 dB |
| Length | 13.6mm |
| Height Seated (Max) | 1.9mm |
| Width | 5.4mm |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Lead Free | Lead Free |