![]()
Add to cart |
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Series | - |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Factory Lead Time | 8 Weeks |
| Contact Plating | Copper, Tin |
| Mount | Surface Mount |
| Package / Case | SOP |
| Number of Pins | 32 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Published | 2010 |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 32 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Max Operating Temperature | 75°C |
| Min Operating Temperature | -25°C |
| Terminal Position | DUAL |
| Terminal Form | GULL WING |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | NOT SPECIFIED |
| Number of Functions | 1 |
| Terminal Pitch | 0.8mm |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| Pin Count | 32 |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 9.5V |
| Power Supplies | 8V |
| Temperature Grade | COMMERCIAL EXTENDED |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 6.5V |
| Number of Channels | 2 |
| Interface | SPI |
| Consumer IC Type | TONE CONTROL CIRCUIT |
| Number of Bands | 3 |
| Harmonic Distortion | 0.01% |
| Channel Separation | 80 dB |
| Length | 13.6mm |
| Height Seated (Max) | 1.9mm |
| Width | 5.4mm |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Lead Free | Lead Free |