![]()
Add to cart |
| Factory Lead Time | 15 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 55-UFBGA, WLCSP |
| Surface Mount | YES |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 80 |
| ECCN Code | EAR99 |
| HTS Code | 8542.39.00.01 |
| Voltage - Supply | 2.9V~5.5V |
| Terminal Position | BOTTOM |
| Terminal Form | BALL |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 1.8V |
| Terminal Pitch | 0.4mm |
| JESD-30 Code | S-PBGA-B80 |
| Number of Outputs | 13 |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 3.4V |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 1.5V |
| Number of Channels | 15 |
| Analog IC - Other Type | POWER SUPPLY MANAGEMENT CIRCUIT |
| Adjustable Threshold | YES |
| Topology | Step-Down (Buck) Synchronous (5), Linear (LDO) (8) |
| Frequency - Switching | 6MHz |
| Voltage/Current - Output 1 | Programmable 1A |
| Voltage/Current - Output 2 | Programmable 800mA |
| Voltage/Current - Output 3 | Programmable 500mA |
| w/LED Driver | Yes |
| w/Supervisor | No |
| Length | 4mm |
| Height Seated (Max) | 0.62mm |
| Width | 4mm |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |