![]()
Add to cart |
Video-Audio Interface for LCD TV
| Manufacturer | Rohm Semiconductor |
| Product Category | AC DC Converters, Offline Switchers |
| Series | - |
| Product | Isolated |
| Packaging | Alternate Packaging |
| Mounting-Style | SMD/SMT |
| Operating-Temperature-Range | - 40 C to + 105 C |
| Package-Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Supplier-Device-Package | 8-SOP-J |
| Watt | - |
| Number-of-Outputs | 1 Output |
| Output-Isolation | Isolated |
| Internal-Switch-s | No |
| Voltage-Breakdown | - |
| Topology | Flyback |
| Voltage-Start-Up | 19.5V |
| Voltage-Supply-Vcc-Vdd | 15 V ~ 27.5 V |
| Duty-Cycle | - |
| Frequency-Switching | 120kHz |
| Fault-Protection | Current Limiting, Over Load, Over Voltage |
| Control-Features | - |