BR281W31A101V1G OverviewThe book is also accompanied by a case, which only adds to the value of the book. As a mounting type, Surface Mount is recommended for it. A 31-UFBGA, WLCSP case has been embedded with it. In this part, you will find Audio Signal Processor functions that you may find useful. In addition to being used in Voice Trigger Solution, the device can be used in Y as well. Votage is supplied within the specified time frame. -40°C~85°C TA is the range of temperature for this device. This chip has 31 terminations, which means it has 31 terminations on it. It is possible to sort the consumer IC type of a part using CONSUMER CIRCUIT. It is important that the minimum supply voltage (Vsup) for this part is greater than 1.25V. Max supply voltage (Vsup) reaches 3.63V. This electrical component illustrates the BelaSigna® R262 series.
BR281W31A101V1G FeaturesWith 31-UFBGA, WLCSP channels
operate temperature at the range of -40°C~85°C TA
consumer IC type: CONSUMER CIRCUIT
BR281W31A101V1G ApplicationsThere are a lot of ON Semiconductor
BR281W31A101V1G Audio Special Purpose applications.
Replacement of DIR1703
Other Applications Requiring S/PDIF Receiver
Audio Differential Line Drivers
Audio Mix Consoles
Distribution Amplifiers
Graphic and P arametric Equalizers
Dynamic Range Processors
Digital Effects Processors
Telecom Systems
Hi-Fi Equipment
| Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 21 hours ago) |
| Factory Lead Time | 17 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 31-UFBGA, WLCSP |
| Surface Mount | YES |
| Operating Temperature | -40°C~85°C TA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Series | BelaSigna® R262 |
| Published | 2013 |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 31 |
| Applications | Voice Trigger Solution |
| Voltage - Supply | 1.62V~3.63V |
| Terminal Position | BOTTOM |
| Terminal Form | BALL |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Terminal Pitch | 0.52mm |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | 30 |
| JESD-30 Code | R-PBGA-B31 |
| Function | Audio Signal Processor |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 3.63V |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 1.25V |
| Interface | I2C |
| Consumer IC Type | CONSUMER CIRCUIT |
| Length | 2.77mm |
| Height Seated (Max) | 0.635mm |
| Width | 2.45mm |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |