![]()
Add to cart |
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Series | - |
| Product Status | Not For New Designs |
| Function | - |
| Applications | - |
| Interface | - |
| Voltage - Supply | - |
| Operating Temperature | - |
| Specifications | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | - |
| Supplier Device Package | - |
| Factory Lead Time | 9 Weeks |
| Mount | Surface Mount |
| Package / Case | LQFP |
| Number of Pins | 64 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Published | 2006 |
| Part Status | Not For New Designs |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Max Operating Temperature | 75°C |
| Min Operating Temperature | -20°C |
| Frequency | 16.4MHz |
| Base Part Number | BU6922 |
| Operating Supply Voltage | 3V |
| Max Supply Voltage | 3.6V |
| Min Supply Voltage | 2.7V |
| Nominal Input Voltage | 4.5V |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |