CBTW28DD14ET,118 OverviewIt has {0} channels.
CBTW28DD14ET,118 FeaturesCBTW28DD14ET,118 ApplicationsThere are a lot of NXP USA Inc.
CBTW28DD14ET,118 Special Purpose Analog Switches applications.
Backstop gauging
Ball screw positioning
Converting
Conveying
Cut-to-length
Filling
Food & beverage
Linear measurement
Material handling
Metal forming & fabrication
| Factory Lead Time | 7 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 48-TFBGA |
| Surface Mount | YES |
| Operating Temperature | -10°C~85°C TA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Published | 2010 |
| JESD-609 Code | e1 |
| Feature | Bi-Directional |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 48 |
| Terminal Finish | Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu) |
| Applications | Memory |
| Terminal Position | BOTTOM |
| Terminal Form | BALL |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | NOT SPECIFIED |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| Base Part Number | CBTW28DD14 |
| Pin Count | 48 |
| JESD-30 Code | S-PBGA-B48 |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Number of Channels | 1 |
| Logic IC Type | MULTIPLEXER |
| -3db Bandwidth | 2.5GHz |
| On-State Resistance (Max) | 10Ohm Typ |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 2:1 |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 1.4V~2V |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |