CDCVF2310MPWREP OverviewIt's a electronic part of the 24-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) package. It's packaged in the form of a Tape & Reel (TR). The maximum value for normal operation is 200MHz. There are 24 terminations in it. High efficiency is feasible with a supply voltage of 2.5V. It's set up in the way of Surface Mount. Fanout Buffer (Distribution) is the classification for this electrical component. To ensure reliable performance, the temperature should be set to -55°C~125°C. It should be able to work with a power source of 2.3V~3.6VV. It is placed in the way of Surface Mount. It has a pin count of 24 on it. For operation, 24 pins are used. It is a member of the CDCVF2310 family. The maximum supply voltage (Vsup) is set to 3.6V. For normal operation, the supply voltage (Vsup) should be kept above 2.3V. It is set to output 10 by default. It is powered by a 2.5/3.3V volt supply. It employs the TR packing method.
CDCVF2310MPWREP Features24 terminations
The operating temperature of -55°C~125°C degrees
CDCVF2310MPWREP ApplicationsThere are a lot of Texas Instruments
CDCVF2310MPWREP Clock Buffers & Drivers applications.
Synchronous digital system
Car
Aviation
Medical instruments
Furniture
Machine made
Clock signal duplication
Clock signal format conversion
Clock signal level shifting
High performance communication system
| Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 3 days ago) |
| Factory Lead Time | 6 Weeks |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) |
| Number of Pins | 24 |
| Operating Temperature | -55°C~125°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| JESD-609 Code | e4 |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 24 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Type | Fanout Buffer (Distribution) |
| Terminal Finish | Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au) |
| Packing Method | TR |
| Voltage - Supply | 2.3V~3.6V |
| Terminal Position | DUAL |
| Terminal Form | GULL WING |
| Number of Functions | 2 |
| Supply Voltage | 2.5V |
| Terminal Pitch | 0.65mm |
| Base Part Number | CDCVF2310 |
| Pin Count | 24 |
| Number of Outputs | 10 |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 3.6V |
| Power Supplies | 2.5/3.3V |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 2.3V |
| Number of Circuits | 1 |
| Nominal Supply Current | 5μA |
| Frequency (Max) | 200MHz |
| Input | LVTTL |
| Ratio - Input:Output | 1:10 |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Prop. Delay@Nom-Sup | 4 ns |
| Propagation Delay (tpd) | 4 ns |
| fmax-Min | 200 MHz |
| Height | 1.2mm |
| Length | 7.8mm |
| Width | 4.4mm |
| Thickness | 1mm |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Lead Free | Lead Free |