CY8CTMA884LTI-13 OverviewApplication Specific Microcontroller comes in the package of a Reel.This electrical component is part of the GWCR series.This is a component included in Resistors.
CY8CTMA884LTI-13 FeaturesResistors subcategory
CY8CTMA884LTI-13 ApplicationsThere are a lot of Infineon
CY8CTMA884LTI-13 Microcontroller applications.
Automatic control
Equipment control
Instrument control
Instrument control
Toys
Robots
Radio
Television
Heater/Fan
Calculator
| Mounting Style | PCB Mount |
| Case Code - in | 1210 |
| Case Code - mm | 3225 |
| Maximum Operating Temperature | + 155 C |
| Unit Weight | 0.000564 oz |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Factory Pack Quantity:Factory Pack Quantity | 5000 |
| Manufacturer | TT Electronics |
| Brand | Welwyn Components / TT Electronics |
| RoHS | Details |
| Package | Tray |
| Mfr | Infineon Technologies |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Series | GWCR |
| Packaging | Reel |
| Tolerance | 1 % |
| Temperature Coefficient | 100 PPM / C |
| Resistance | 2.7 MOhms |
| Subcategory | Resistors |
| Power Rating | 500 mW (1/2 W) |
| Technology | Thick Film |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Product Type | Thick Film Resistors |
| Product | Thick Film Resistors SMD |
| Features | - |
| Voltage Rating | 200 V |
| Product Category | Thick Film Resistors - SMD |
| Width | 2.6 mm |
| Height | 0.55 mm |
| Length | 3.1 mm |