CYTMA445-48LQI36AC OverviewThere is a 1.6 mm x 1.2 mm package available to save space.The way of Surface Mount is used to mount it.Application Specific Microcontroller comes in a Reel package.When working, the temperature should be kept at -.Application Specific Microcontroller is possible to achieve high efficiency wApplication Specific Microcontrollerh a 1.71V ~ 5.5V supply voltage.The 416 series includes this electrical component.In Crystals, this component is included.At a frequency of 30 MHz, it can achieve excellent efficiency.
CYTMA445-48LQI36AC Features1.6 mm x 1.2 mm package
Mounting type of Surface Mount
Crystals subcategory
CYTMA445-48LQI36AC ApplicationsThere are a lot of Infineon
CYTMA445-48LQI36AC Microcontroller applications.
Equipment control
Instrument control
Instrument control
Toys
Robots
Radio
Television
Heater/Fan
Calculator
Kindle
| Package / Case | 1.6 mm x 1.2 mm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 48-QFN (6x6) |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Factory Pack Quantity:Factory Pack Quantity | 3000 |
| Manufacturer | CTS |
| Brand | CTS Electronic Components |
| RoHS | Details |
| Package | Tray |
| Mfr | Infineon Technologies |
| Product Status | Obsolete |
| Series | 416 |
| Packaging | Reel |
| Operating Temperature | - |
| Tolerance | 15 PPM |
| Subcategory | Crystals |
| Voltage - Supply | 1.71V ~ 5.5V |
| Frequency | 30 MHz |
| Frequency Stability | 20 PPM |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Interface | I²C, SPI |
| Load Capacitance | 18 pF |
| Product Type | Crystals |
| ESR | 200 Ohms |
| Resolution (Bits) | 32 b |
| Touchscreen | 2 Wire Capacitive |
| Voltage Reference | - |
| Product Category | Crystals |
| Width | 1.2 mm |
| Length | 1.6 mm |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| RoHS Status | Non-RoHS Compliant |