![]()
Add to cart |
| Mfr | Renesas Electronics Corporation |
| Series | - |
| Product Status | Active |
| Function | Audio Signal Processor |
| Applications | Digital Audio |
| Number of Channels | 12 |
| Interface | I²C |
| Voltage - Supply | 1.8V |
| Operating Temperature | -10°C ~ 85°C (TA) |
| Specifications | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 72-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 72-QFN (10x10) |
| Operating Temperature | -10°C~85°C TA |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Interface | I2C |
| uPs/uCs/Peripheral ICs Type | MICROPROCESSOR CIRCUIT |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Manufacturer | Renesas Electronics Corporation |
| Series | -- |
| Reach Compliance Code | compliant |
| Pin Count | 128 |
| Brand Name | Renesas |
| Specifications | -- |