DS25MB100TSQE/NOPB OverviewSeveral packaging options are available for convenient transportation, including 36-WFQFN Exposed Pad.Package number Tape & Reel (TR) is ready for power buffer.Adaptable universalism in a single mout.Here's a typical Buffer, Multiplexer.The op amp buffer is powered by 3.135V~3.465V voltage.For the output quality to be maintained, 1 x 1:2, 2:1 channels work together.The system facilitates the input of CML.To avoid malfunctions, you should set the operating temperature to -40°C~85°C.Using "DS25MB100" will give you more solutions for your unique needs.It is equipped with 36 pins.For mounting on PCBs or other boards, there is a Surface Mount.
DS25MB100TSQE/NOPB Features1 x 1:2, 2:1 channels.
DS25MB100TSQE/NOPB ApplicationsThere are a lot of Texas Instruments
DS25MB100TSQE/NOPB Signal Buffers, Repeaters, Splitters applications.
Backplane Interconnect
Clock Distribution
Protection Switching
Loopback
Clock Distribution
Servers
Industrial PCs
Test Equipment
Desktop Computers
Laptop Computers (for External Video Cards)
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 36-WFQFN Exposed Pad |
| Number of Pins | 36 |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Discontinued |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Type | Buffer, Multiplexer |
| Voltage - Supply | 3.135V~3.465V |
| Base Part Number | DS25MB100 |
| Number of Channels | 1 x 1:2, 2:1 |
| Input | CML |
| Power Consumption | 450W |
| Data Rate (Max) | 2.5Gbps |
| Delay Time | 1.0ns |
| Signal Conditioning | Input Equalization, Output Pre-Emphasis |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |