DS92LV1023TMSA/NOPB OverviewThe case is delivered in a Tube shape.28-SSOP (0.209, 5.30mm Width) cases are used for packaging.Mounting type Surface Mount is recommended.Variations in the operating temperature range of -40°C~85°C TA are made by the device.3V~3.6V volts is the output voltage of the chip.The user can enter input using LVCMOS, LVTTL forms.Interface ics are recognized as having LVDS output type.10 inputs must be operated.1 outputs can be maintained on the device.
DS92LV1023TMSA/NOPB FeaturesAvailable in 28-SSOP (0.209, 5.30mm Width) Package / Case
Operating Temperature at the range of -40°C~85°C TA
DS92LV1023TMSA/NOPB ApplicationsThere are a lot of Rochester Electronics, LLC
DS92LV1023TMSA/NOPB serializers and deserializers applications.
Wal4 and table clocks
Industrial control panels
Portable lab instruments
Panel meters
Auto dashboard displays
Appliance control panels
Industrial Control Indicator
Relay Driver
Digital Clock, Thermometer, Counter, Voltmeter
Instrumentation Readouts
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 28-SSOP (0.209, 5.30mm Width) |
| Supplier Device Package | 28-SSOP |
| Operating Temperature | -40°C~85°C TA |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Voltage - Supply | 3V~3.6V |
| Function | Serializer |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Type | LVDS |
| Input Type | LVCMOS, LVTTL |
| Data Rate | 660Mbps |
| Number of Inputs | 10 |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |