![]()
Add to cart |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | - |
| Product Status | Active |
| Function | Audio Signal Processor |
| Applications | Audio Systems |
| Number of Channels | 2 |
| Interface | I²C |
| Voltage - Supply | 6V ~ 10.2V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Specifications | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-LQFP |
| Supplier Device Package | 32-TQFP (7x7) |
| Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 7 months ago) |
| Factory Lead Time | 13 Weeks |
| Surface Mount | YES |
| Number of Pins | 32 |
| Operating Temperature | -40°C~85°C TA |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Number of Terminations | 32 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Voltage - Supply | 6V~10.2V |
| Terminal Position | QUAD |
| Terminal Form | GULL WING |
| Terminal Pitch | 0.8mm |
| Base Part Number | TDA7342 |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 6V |
| Interface | I2C |
| Consumer IC Type | TONE CONTROL CIRCUIT |
| Number of Bands | 2 |
| Harmonic Distortion | 0.01% |
| Channel Separation | 100 dB |
| Length | 7mm |
| Height Seated (Max) | 1.6mm |
| Width | 7mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |