![]()
Add to cart |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | - |
| Product Status | Active |
| Function | Audio Signal Processor |
| Applications | Audio |
| Number of Channels | 2 |
| Interface | I²C |
| Voltage - Supply | 7.5V ~ 10V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Specifications | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Grade | Automotive |
| Package / Case | 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package | 24-SO |
| Factory Lead Time | 13 Weeks |
| Mount | Surface Mount |
| Package / Case | 24-SOIC (0.295, 7.50mm Width) |
| Number of Pins | 24 |
| Operating Temperature | -40°C~85°C TA |
| Packaging | Tube |
| Series | Automotive |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Number of Terminations | 24 |
| Applications | Automotive Audio |
| Voltage - Supply | 7.5V~10V |
| Terminal Position | DUAL |
| Terminal Form | GULL WING |
| Base Part Number | TDA7476 |
| Interface | I2C |
| Consumer IC Type | CONSUMER CIRCUIT |
| Length | 15.4mm |
| Width | 7.5mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |