HA4314ACP OverviewIt is important to bear in mind that this chip should be run at {0}.
HA4314ACP FeaturesHA4314ACP ApplicationsThere are a lot of HARRIS
HA4314ACP Special Purpose Analog Switches applications.
Backstop gauging
Ball screw positioning
Converting
Conveying
Cut-to-length
Filling
Food & beverage
Linear measurement
Material handling
Metal forming & fabrication
| Package / Case | 14-DIP (0.300, 7.62mm) |
| Supplier Device Package | 14-PDIP |
| Package | Bulk |
| Mfr | Harris Corporation |
| Product Status | Active |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Series | - |
| Applications | Video |
| Number of Channels | 1 |
| -3db Bandwidth | 400MHz |
| On-State Resistance (Max) | - |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 4:1 |
| Switch Circuit | 4PST |
| Voltage - Supply, Single (V+) | ±4.5V ~ 5.5V |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | ±4.5V ~ 5.5V |
| Features | - |