HA4404ACB OverviewThis chip has {0} terminations.
HA4404ACB FeaturesHA4404ACB ApplicationsThere are a lot of HARRIS
HA4404ACB Special Purpose Analog Switches applications.
Backstop gauging
Ball screw positioning
Converting
Conveying
Cut-to-length
Filling
Food & beverage
Linear measurement
Material handling
Metal forming & fabrication
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154, 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Package | Bulk |
| Mfr | Harris Corporation |
| Product Status | Active |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Series | - |
| Applications | Video |
| Number of Channels | 4 |
| -3db Bandwidth | 330MHz |
| On-State Resistance (Max) | - |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 4:1 |
| Switch Circuit | 4PST |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 4.5V ~ 5.5V |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | 4.5V ~ 5.5V |
| Features | - |