HMC857LC5TR Overview{0} terminations are located on the chip.
HMC857LC5TR FeaturesHMC857LC5TR ApplicationsThere are a lot of Analog Devices Inc.
HMC857LC5TR Special Purpose Analog Switches applications.
Cut-to-length
Filling
Food & beverage
Linear measurement
Material handling
Metal forming & fabrication
Mobile equipement
Motor feedback
Packaging
Printing
| Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 4 weeks ago) |
| Factory Lead Time | 8 Weeks |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-TFCQFN Exposed Pad |
| Number of Pins | 32 |
| Weight | 188.609377mg |
| Operating Temperature | -40°C~85°C TA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Feature | Programmable Output |
| Pbfree Code | no |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Number of Terminations | 32 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Applications | Telecommunications |
| Terminal Position | QUAD |
| Terminal Form | NO LEAD |
| Number of Functions | 1 |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Base Part Number | HMC857 |
| Output | SEPARATE OUTPUT |
| Pin Count | 32 |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Operating Supply Voltage | -3.3V |
| Number of Channels | 1 |
| Max Supply Voltage | -3V |
| Min Supply Voltage | -3.6V |
| Analog IC - Other Type | CROSS POINT SWITCH |
| Data Rate | 14 Gbps |
| Supply Type | Single |
| Neg Supply Voltage-Nom (Vsup) | -3.3V |
| -3db Bandwidth | 14GHz |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 2:2 |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 3V~3.6V |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Lead Free | Contains Lead |