ICS85401AKLF Overview16-VFQFN Exposed Pad case is available for the cut smart buffer. In case Tube, the cut smart buffer is available. Normal operation has a maximum value of 2.5GHz. If this is the case, it will be mounted as Surface Mount. This electronic part is classified as Multiplexer. If you wish to ensure reliable performance, you should set the temperature to -40°C~85°C. In general, it should be able to work with a power source of 3.135V~3.465V volts. Buffer IC is LVDS that is output. The structure belongs to the ICS85401 family of structures.
ICS85401AKLF FeaturesThe operating temperature of -40°C~85°C degrees
ICS85401AKLF ApplicationsThere are a lot of Renesas Electronics America Inc.
ICS85401AKLF Clock Buffers & Drivers applications.
Clock signal level shifting
High performance communication system
Data center
Cloud computing
Network
High speed industry
High-end consumer electronics
Data communication
Telecommunications
Computing
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 16-VFQFN (3x3) |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Type | Multiplexer |
| Voltage - Supply | 3.135V~3.465V |
| Base Part Number | ICS85401 |
| Output | LVDS |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 2.5GHz |
| Input | CML, LVCMOS, LVDS, LVPECL, LVTTL |
| Ratio - Input:Output | 2:1 |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |