ICS9107C-17CS08T OverviewThe package Tape & Reel (TR) includes it. In order to ensure the safety and security of the product, it is packaged in a case with a SOIC-serial number. In the device, there are 1. Clock program is normalfor the operation frequency to be 120MHz. A total of 2009 publications have been made of the part. With Surface Mount, it is recommended that it be mounted. Minimum working temperature must not be below 0°C. Temperatures below 70°C should be used.
ICS9107C-17CS08T FeaturesInclude 1 Circuits
ICS9107C-17CS08T ApplicationsThere are a lot of Integrated Device Technology (IDT)
ICS9107C-17CS08T application specific timer applications.
Processor and FPGA clocking
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
1 GbE and 10 GbE
Servers, Storage, Search Acceleration
Ethernet Switches, Routers
Small Cells, Mobile Backhaul/Fronthaul
Print Imaging
| Mount | Surface Mount |
| Package / Case | SOIC |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Published | 2009 |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 120MHz |
| Input | Clock |
| PLL | Yes |
| RoHS Status | RoHS Compliant |