ICS954309BKLF OverviewThere are 1 on the device. The maximum frequency for normaloperation is 400MHz. There are 2009 publised of the part. Clock program is recommended that Clock program be mounted wClock programh Surface Mount. This device's minimum working temperature must not be less than 0°C. The operating temperature should be less than 70°C.
ICS954309BKLF FeaturesInclude 1 Circuits
ICS954309BKLF ApplicationsThere are a lot of Integrated Device Technology (IDT)
ICS954309BKLF application specific timer applications.
Network Attached Storage
Multi-function Printer
Wireless Access Point
Routers
Ethernet switch/router
PCI Express 2.0/3.0
Broadcast video/audio timing
Processor and FPGA clocking
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
| Mount | Surface Mount |
| Published | 2009 |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 400MHz |
| Input | Crystal |
| PLL | Yes |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 64-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 64-VFQFPN (9x9) |
| Operating Temperature | 0°C~70°C |
| Packaging | Tray |
| Series | TCH™ |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Voltage - Supply | 3.135V~3.465V |
| Base Part Number | ICS954309 |
| Output | Clock |
| Ratio - Input:Output | 1:20 |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
| Main Purpose | Intel CPU-M, Intel CPU, PCI Express (PCIe), Timing Control Hub™ |