ICS9EX21501AKILF OverviewThe device contains 1. In normaloperation, the maximum frequency is 400MHz. Of the part, there are 2011 publications. Surface Mount is recommended for mounting. Minimum working temperature for this device must not be less than -40°C. Under 85°C degrees Celsius, the operating temperature should be maintained.
ICS9EX21501AKILF FeaturesInclude 1 Circuits
ICS9EX21501AKILF ApplicationsThere are a lot of Integrated Device Technology (IDT)
ICS9EX21501AKILF application specific timer applications.
Routers
Ethernet switch/router
PCI Express 2.0/3.0
Broadcast video/audio timing
Processor and FPGA clocking
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
1 GbE and 10 GbE
| Mount | Surface Mount |
| Published | 2011 |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 400MHz |
| Input | Clock |
| PLL | Yes |
| RoHS Status | RoHS Compliant |