ICS9LRS3191AKLFT OverviewThe package Tape & Reel (TR) includes it. A total of 2011 publications have been made of the part. With Surface Mount, it is recommended that it be mounted. Minimum working temperature must not be below 0°C. Temperatures below 70°C should be used.
ICS9LRS3191AKLFT FeaturesICS9LRS3191AKLFT ApplicationsThere are a lot of Integrated Device Technology (IDT)
ICS9LRS3191AKLFT application specific timer applications.
Processor and FPGA clocking
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
1 GbE and 10 GbE
Servers, Storage, Search Acceleration
Ethernet Switches, Routers
Small Cells, Mobile Backhaul/Fronthaul
Print Imaging
| Mount | Surface Mount |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Published | 2011 |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| PLL | No |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 32-VFQFPN (5x5) |
| Operating Temperature | 0°C~70°C |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Voltage - Supply | 1.8V~3V |
| Base Part Number | ICS9LRS3191 |