ISL54200IRUZ-T OverviewThis part is best mounted with type {0}.
ISL54200IRUZ-T FeaturesISL54200IRUZ-T ApplicationsThere are a lot of Renesas Electronics America Inc.
ISL54200IRUZ-T Special Purpose Analog Switches applications.
Conveying
Cut-to-length
Filling
Food & beverage
Linear measurement
Material handling
Metal forming & fabrication
Mobile equipement
Motor feedback
Packaging
| Factory Lead Time | 5 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 10-UFQFN |
| Surface Mount | YES |
| Operating Temperature | -40°C~85°C TA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| JESD-609 Code | e3 |
| Feature | Break-Before-Make, USB 2.0 |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 10 |
| Terminal Finish | Matte Tin (Sn) |
| Applications | USB |
| Terminal Position | QUAD |
| Terminal Form | NO LEAD |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | NOT SPECIFIED |
| Number of Functions | 2 |
| Supply Voltage | 3.3V |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| Base Part Number | ISL54200 |
| Pin Count | 10 |
| JESD-30 Code | R-PQCC-N10 |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 5.5V |
| Number of Channels | 2 |
| -3db Bandwidth | 550MHz |
| On-State Resistance (Max) | 30Ohm |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 2:1 |
| Off-state Isolation-Nom | 98 dB |
| On-state Resistance Match-Nom | 0.1Ohm |
| Switch Circuit | SPDT |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 2.7V~5.5V |
| Height Seated (Max) | 0.55mm |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |