ISL54208IRUZ-T OverviewThere is a wide variety of applications for which it is suitable, including (0).
ISL54208IRUZ-T FeaturesISL54208IRUZ-T ApplicationsThere are a lot of Renesas Electronics America Inc.
ISL54208IRUZ-T Special Purpose Analog Switches applications.
Converting
Conveying
Cut-to-length
Filling
Food & beverage
Linear measurement
Material handling
Metal forming & fabrication
Mobile equipement
Motor feedback
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 10-UFQFN |
| Surface Mount | YES |
| Operating Temperature | -40°C~85°C TA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| JESD-609 Code | e3 |
| Feature | Break-Before-Make, USB 2.0 |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 10 |
| Terminal Finish | Matte Tin (Sn) |
| Applications | Audio, USB, Video |
| Terminal Position | QUAD |
| Terminal Form | NO LEAD |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | NOT SPECIFIED |
| Number of Functions | 2 |
| Supply Voltage | 3.3V |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| Base Part Number | ISL54208 |
| JESD-30 Code | R-PQCC-N10 |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 5.5V |
| Number of Channels | 2 |
| -3db Bandwidth | 630MHz |
| On-State Resistance (Max) | 4Ohm Audio 5Ohm USB |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 2:1 |
| On-state Resistance Match-Nom | 0.02Ohm |
| Switch Circuit | SPDT |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 1.8V~5.5V |
| Height Seated (Max) | 0.55mm |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |