ISL54216IRUZ-T7A OverviewIt is suitable for a wide range of applications, including {0}.
ISL54216IRUZ-T7A FeaturesISL54216IRUZ-T7A ApplicationsThere are a lot of Intersil (Renesas Electronics America)
ISL54216IRUZ-T7A Special Purpose Analog Switches applications.
Aerospace
Autonomous vehicles & robots
Backstop gauging
Ball screw positioning
Converting
Conveying
Cut-to-length
Filling
Food & beverage
Linear measurement
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 12 |
| Published | 2010 |
| JESD-609 Code | e4 |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Resistance | 15Ohm |
| Terminal Finish | Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au) |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Operating Supply Voltage | 3.3V |
| Max Supply Voltage | 4.6V |
| Min Supply Voltage | 2.7V |
| Analog IC - Other Type | DIFFERENTIAL MULTIPLEXER |
| Operating Supply Current | 6.5μA |
| Turn On Delay Time | 125 ns |
| Data Rate | 480 Mbps |
| Supply Type | Single |
| Bandwidth | 800MHz |
| Turn-Off Delay Time | 125 ns |
| Height | 500μm |
| Length | 2.2mm |
| Width | 1.4mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Status | RoHS Compliant |