LC823450TA-2H OverviewMoreover, the book has an appendix that contains a case study. There is only one mounting type recommended for the product, which is Surface Mount. There is a 128-TQFP case embedded in it. In this case, the device has 1 channels. There are Audio Signal Processor functions included in this part for your reference. This device can be applied in both Consumer Audio and X directions. The following specifications are related to the device: 32 b, which can be found here. It is recommended that you use this feature when the temperature is below 65°C degrees. Chips are operated at a temperature no lower than -20°C, which is the minimum operating temperature. Overall, this device has a total of MICROCONTROLLER, RISC uP/uC/peripheral IC types that are present. There is no doubt that when it is operating at a frequency of 160MHz, it will be of good performance.
LC823450TA-2H FeaturesWith 128-TQFP channels
LC823450TA-2H ApplicationsThere are a lot of ON Semiconductor
LC823450TA-2H Audio Special Purpose applications.
High-End Audio/Sound Card for PC
Replacement of DIR1703
Other Applications Requiring S/PDIF Receiver
Audio Differential Line Drivers
Audio Mix Consoles
Distribution Amplifiers
Graphic and P arametric Equalizers
Dynamic Range Processors
Digital Effects Processors
Telecom Systems
| Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 day ago) |
| Factory Lead Time | 19 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 128-TQFP |
| Packaging | Tray |
| Published | 2010 |
| JESD-609 Code | e3 |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Terminal Finish | Tin (Sn) |
| Max Operating Temperature | 65°C |
| Min Operating Temperature | -20°C |
| Applications | Consumer Audio |
| Frequency | 160MHz |
| Function | Audio Signal Processor |
| Number of Channels | 1 |
| Interface | I2C, SPI, UART, USB |
| Max Supply Voltage | 3.6V |
| Min Supply Voltage | 900mV |
| Memory Size | 476kB |
| Number of I/O | 45 |
| RAM Size | 1.6MB |
| uPs/uCs/Peripheral ICs Type | MICROCONTROLLER, RISC |
| Data Bus Width | 32b |
| Number of Timers/Counters | 7 |
| Address Bus Width | 32b |
| Specifications | 32 b |
| Number of UART Channels | 3 |
| Number of ADC Channels | 6 |
| Number of I2C Channels | 2 |
| Ambient Temperature Range High | 65°C |
| Height | 1.2mm |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Lead Free | Lead Free |
| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Product Status | Active |
| Interface | - |
| Voltage - Supply | - |
| Operating Temperature | - |
| Supplier Device Package | 128-TQFP (14x14) |