![]()
Add to cart |
| Manufacturer | Analog Devices / Linear Technology |
| Product Category | AC DC Converters, Offline Switchers |
| Series | - |
| Packaging | Tube Alternate Packaging |
| Package-Case | 16-SSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Supplier-Device-Package | 16-SSOP |
| Watt | - |
| Output-Isolation | Isolated |
| Internal-Switch-s | No |
| Voltage-Breakdown | - |
| Topology | Forward, Secondary Side SR |
| Voltage-Start-Up | - |
| Voltage-Supply-Vcc-Vdd | 18 V ~ 80 V |
| Duty-Cycle | - |
| Frequency-Switching | - |
| Fault-Protection | Current Limiting |
| Control-Features | Soft Start |