LTC4332CUFD#PBF OverviewPackaging is convenient because power buffer comes in 20-WFQFN Exposed Pad.Power buffer is ready to ship in a package of Rail/Tube.A universal mount that's easy to adapt.Type-wise, this is a Extender.To operate, this op amp buffer needs 3V ~ 5.5V voltage.In order to maintain a high standard of output, 2 channels cooperate together.There is no input provided by it.It is recommended to set the operating temperature to 0°C ~ 70°C to avoid any malfunctions.The operational amplifier buffer targets - applications and others.Differential is the output unit.In this case, they are 120mA op amp buffers.A power buffer like the power buffer plays a crucial role in the industry.There is a splitter in this picture that comes from -.
LTC4332CUFD#PBF Features2 channels.
Mainly used in -.
A standard Interface ICs.
LTC4332CUFD#PBF ApplicationsThere are a lot of Analog Devices
LTC4332CUFD#PBF Signal Buffers, Repeaters, Splitters applications.
Loopback
Clock Distribution
Servers
Industrial PCs
Test Equipment
Desktop Computers
Laptop Computers (for External Video Cards)
Communications Switchers
Storage Area Networks
Industrial/Embedded PC
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-WFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 20-QFN (4x5) |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Package Type | QFN EP |
| Category | PORT EXTENDER |
| Rad Hardened | No |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LTC4332 |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Product Status | Active |
| Factory Pack Quantity:Factory Pack Quantity | 73 |
| Manufacturer | Analog Devices Inc. |
| Brand | Analog Devices |
| RoHS | Details |
| Packaging | Rail/Tube |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Series | - |
| Type | Extender |
| Applications | - |
| Subcategory | Interface ICs |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Output | Differential |
| Operating Temperature (Max) | 70C |
| Operating Temperature (Min) | 0C |
| Number of Channels | 2 |
| Current - Supply | 120mA |
| Input | Differential |
| Product Type | Interface - Specialized |
| Data Rate (Max) | - |
| Delay Time | - |
| Capacitance - Input | 10 pF |
| Signal Conditioning | - |
| Product Category | Interface - Specialized |