MAX20328BEWA+ OverviewThis chip should always be run at {0}.
MAX20328BEWA+ FeaturesMAX20328BEWA+ ApplicationsThere are a lot of Analog Devices
MAX20328BEWA+ Special Purpose Analog Switches applications.
Converting
Conveying
Cut-to-length
Filling
Food & beverage
Linear measurement
Material handling
Metal forming & fabrication
Mobile equipement
Motor feedback
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 25-WFBGA, WLBGA |
| Supplier Device Package | 25-WLP (2.31x2.31) |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package | Strip |
| Base Product Number | MAX20328 |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Product Status | Active |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Supply Voltage - Min | 2.7 V |
| Packaging | Bulk |
| Series | - |
| Applications | USB Type C |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Operating Supply Voltage | 2.7 V to 5.5 V |
| Interface | I²C, 2-Wire Serial |
| Operating Supply Current | 256 uA |
| Speed | High Speed (HS) |
| Data Rate | - |
| Product | USB Switches |
| Standard | USB-C 1.0 |