![]()
Add to cart |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | - |
| Product Status | Active |
| Function | Line Driver |
| Applications | Pre-Amplifier |
| Number of Channels | 2 |
| Interface | USB |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Specifications | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Supplier Device Package | 10-uMAX |