MAX9321BESA+ OverviewThe clock divider is packaged in a 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) case. The package is in the form of a Tray. As a rule, the maximum value for normal operation is 3GHz. It contains 8 terminations. The supply voltage of 5V can be used to achieve high efficiency. The circuit clock is mounted on Surface Mount. The electrical component has a classification of Clock/Data Driver. When the temperature is set to -40°C~85°C, reliable performance is ensured. Any power source will work, as long as it has 3V~5.5VV. It has a pin count of 8. The output is ECL, PECL, LVECL, LVPECL. You can also get CAN ALSO OPERATE WITH -3V TO -5.5V SUPPLY when you use this gadget.
MAX9321BESA+ Features8 terminations
The operating temperature of -40°C~85°C degrees
MAX9321BESA+ ApplicationsThere are a lot of Maxim Integrated
MAX9321BESA+ Clock Buffers & Drivers applications.
Aviation
Medical instruments
Furniture
Machine made
Clock signal duplication
Clock signal format conversion
Clock signal level shifting
High performance communication system
Data center
Cloud computing
| Factory Lead Time | 6 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) |
| Surface Mount | YES |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tray |
| Published | 2002 |
| JESD-609 Code | e3 |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 8 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Type | Clock/Data Driver |
| Terminal Finish | Matte Tin (Sn) |
| Additional Feature | CAN ALSO OPERATE WITH -3V TO -5.5V SUPPLY |
| Voltage - Supply | 3V~5.5V |
| Terminal Position | DUAL |
| Terminal Form | GULL WING |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 5V |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| Output | ECL, PECL, LVECL, LVPECL |
| Pin Count | 8 |
| JESD-30 Code | R-PDSO-G8 |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 3GHz |
| Input | ECL, PECL, LVECL, LVPECL |
| Ratio - Input:Output | 1:1 |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Driver Number of Bits | 1 |
| Receiver Number of Bits | 1 |
| Interface Standard | GENERAL PURPOSE |
| Receive Delay-Max | 0.245 ns |
| Transmit Delay-Max | 0.245 ns |
| Length | 4.9mm |
| Width | 3.9mm |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |