MC10H645FNG OverviewA 28-LCC (J-Lead) case is used for packaging. A Tube is used to package it. In it, there are 28 terminations. Supply voltages of 5V allow for high efficiency. A mount of Surface Mount has been applied to it. This electronic component falls under the classification of Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer. Temperature 0°C~85°C is recommended for reliable performance. With a 4.75V~5.25VV power source, it should work. There are 28 pins on timeing clock. A member of the 10H family, this gadget is a timeing clock. In this case, Vsup will be set to 5.25V (decimal). In order for the supply voltage (Vsup) to stay above 4.75V, it should be kept as high as possible. It is possible to get 9 true outputs.
MC10H645FNG Features28 terminations
The operating temperature of 0°C~85°C degrees
MC10H645FNG ApplicationsThere are a lot of Rochester Electronics, LLC
MC10H645FNG Clock Buffers & Drivers applications.
Medical instruments
Furniture
Machine made
Clock signal duplication
Clock signal format conversion
Clock signal level shifting
High performance communication system
Data center
Cloud computing
Network
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 28-LCC (J-Lead) |
| Surface Mount | YES |
| Operating Temperature | 0°C~85°C |
| Packaging | Tube |
| JESD-609 Code | e3 |
| Pbfree Code | no |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Number of Terminations | 28 |
| Type | Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer |
| Terminal Finish | MATTE TIN |
| Voltage - Supply | 4.75V~5.25V |
| Terminal Position | QUAD |
| Terminal Form | J BEND |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 5V |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | 40 |
| Pin Count | 28 |
| JESD-30 Code | S-PQCC-J28 |
| Qualification Status | COMMERCIAL |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 5.25V |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 4.75V |
| Number of Circuits | 1 |
| Family | 10H |
| Input | TTL |
| Ratio - Input:Output | 2:9 |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Propagation Delay (tpd) | 5.8 ns |
| Same Edge Skew-Max (tskwd) | 0.65 ns |
| Number of True Outputs | 9 |
| Height Seated (Max) | 4.57mm |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |