![]()
Add to cart |
| Amplifier Type | Precision |
| Density Noise | 35 nV/vHz |
| Dimensions | 0.049\” (1.25mm) X 0.00 in W X 0.34 in L |
| Dimensions | 8.65 x 3.90 x 1.25 ; Minimum mm |
| Gain Bandwidth | 1.2 MHz |
| Height | 0.049" (1.25mm) (Max.) |
| Input Bias Current | 25 nA |
| Input Offset Current | +/-1 pA |
| Input Offset Voltage | 3.5 mV |
| Input Voltage Range | -0.3 to 13.7 V |
| Length | 0.34 in |
| Maximum Operating Temperature | +125 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Channels per Chip | 4 |
| Number of Pins | 14 |
| Output Current | 50 mA |
| Output Type | Rail to Rail |
| Package Type | SOIC |
| Slew Rate | 0.8 V/µs |
| Temperature Operating Range | -40 to +125 °C |
| Type of Power Supply | Dual ; Single |
| Typical Dual Supply Voltage | +/-1.75 to +/-8 V |
| Typical Single Supply Voltage | 3.5 to 16 V |
| Voltage, Input, High Level | 13.7 V |
| Voltage, Input, Low Level | -0.3 V |
| Width | 0 in |