![]()
Add to cart |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Density Noise | 21 nV/vHz |
| Dimensions | 0.051\” (1.3mm) X 0.00 in W X 0.12 in L |
| Dimensions | 3.10 x 1.80 x 1.30 mm |
| Gain Bandwidth | 2.8 MHz |
| Height | 0.051" (1.3mm) |
| Input Bias Current | 500 pA |
| Input Offset Current | +/-1 pA |
| Input Offset Voltage | 3 mV |
| Input Voltage Range | -0.3 to 3.7 V |
| Length | 0.12 in |
| Maximum Operating Temperature | +125 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Number of Pins | 5 |
| Output Current | 20 mA |
| Output Type | Rail to Rail |
| Package Type | PSOT |
| Slew Rate | 2.3 V/µs |
| Temperature Operating Range | -40 to +125 °C |
| Type of Power Supply | Single Output |
| Typical Single Supply Voltage | 2.7 to 6 V |
| Voltage, Input, High Level | 3.7 V |
| Voltage, Input, Low Level | -0.3 V |
| Width | 0 in |