![]()
Add to cart |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Density Noise | 8.7 nV/vHz |
| Dimensions | 0.049\” (1.25mm) X 0.00 in W X 0.19 in L |
| Dimensions | 4.90 x 3.90 x 1.25 ; Minimum mm |
| Gain Bandwidth | 10 MHz |
| Height | 0.049" (1.25mm) (Max.) |
| Input Bias Current | 5 nA |
| Input Offset Voltage | 3 mV |
| Input Voltage Range | -0.3 to 5.8 V |
| Length | 0.192 in |
| Maximum Operating Temperature | +125 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Pins | 8 |
| Output Type | Rail to Rail |
| Package Type | SOIC |
| Slew Rate | 7 V/µs |
| Temperature Operating Range | -40 to +125 °C |
| Voltage, Input, High Level | 5.8 V |
| Width | 0 in |