![]()
Add to cart |
| Factory Lead Time | 12 Weeks |
| Package / Case | 28-VFQFN Exposed Pad |
| Surface Mount | YES |
| Operating Temperature | -40°C~125°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Published | 2016 |
| JESD-609 Code | e3 |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 2 (1 Year) |
| Number of Terminations | 28 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Type | Controller (PD), DC/DC |
| Terminal Finish | Matte Tin (Sn) |
| HTS Code | 8542.39.00.01 |
| Voltage - Supply | 0V~57V |
| Terminal Position | QUAD |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 48V |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | 40 |
| JESD-30 Code | R-XQCC-N28 |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 57V |
| Number of Channels | 1 |
| Adjustable Threshold | YES |
| Power - Max | 13W |
| Current - Supply | 840mA |
| Internal Switch(s) | No |
| Standards | 802.3af (PoE) |
| Auxiliary Sense | Yes |
| Length | 5mm |
| Height Seated (Max) | 1.05mm |
| Width | 4mm |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |