PI6C48535-11CLIE OverviewIt's a electronic part of the 20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) package. It's packaged in the form of a Tube. The maximum value for normal operation is 266MHz. It's set up in the way of Surface Mount. Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer is the classification for this electrical component. To ensure reliable performance, the temperature should be set to -40°C~85°C. It should be able to work with a power source of 2.375V~3.465VV. It is placed in the way of Surface Mount. Its output is LVPECL. To maintain reliability, it operates at a minimum working temperature of -40°C degrees Celsius. Stable operation is enabled by the maximum operating temperature of 85°C.
PI6C48535-11CLIE FeaturesThe operating temperature of -40°C~85°C degrees
PI6C48535-11CLIE ApplicationsThere are a lot of Diodes Incorporated
PI6C48535-11CLIE Clock Buffers & Drivers applications.
Synchronous digital system
Car
Aviation
Medical instruments
Furniture
Machine made
Clock signal duplication
Clock signal format conversion
Clock signal level shifting
High performance communication system
| Factory Lead Time | 20 Weeks |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 20-TSSOP |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tube |
| Published | 2015 |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Type | Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Voltage - Supply | 2.375V~3.465V |
| Output | LVPECL |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 266MHz |
| Input | Clock, Crystal |
| Ratio - Input:Output | 2:4 |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |