PI6C4911506LIE Overview20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) case is available for the cut smart buffer. In case Tube, the cut smart buffer is available. Normal operation has a maximum value of 1.5GHz. A total of 20 terminations have been found in it. The supply voltage of 2.5V is capable of providing high efficiency. If this is the case, it will be mounted as Surface Mount. This electronic part is classified as Fanout Buffer (Distribution). If you wish to ensure reliable performance, you should set the temperature to -40°C~85°C. In general, it should be able to work with a power source of 2.375V~3.6V volts. There is a place for it in the way of Surface Mount. Buffer IC is LVPECL that is output. The electronic gadget belongs to the 6C family. This value is set to 2.625V for the maximum available supply voltage (Vsup). A voltage higher than 2.375V is necessary for normal operation of the system. With the help of this gadget, it is also possible to obtain ALSO OPERATES AT 3 TO 3.6 V SUPPLY.
PI6C4911506LIE Features20 terminations
The operating temperature of -40°C~85°C degrees
PI6C4911506LIE ApplicationsThere are a lot of Diodes Incorporated
PI6C4911506LIE Clock Buffers & Drivers applications.
Clock signal level shifting
High performance communication system
Data center
Cloud computing
Network
High speed industry
High-end consumer electronics
Data communication
Telecommunications
Computing
| Factory Lead Time | 20 Weeks |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tube |
| Published | 2016 |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 20 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Type | Fanout Buffer (Distribution) |
| Additional Feature | ALSO OPERATES AT 3 TO 3.6 V SUPPLY |
| Voltage - Supply | 2.375V~3.6V |
| Terminal Position | DUAL |
| Terminal Form | GULL WING |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | NOT SPECIFIED |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 2.5V |
| Terminal Pitch | 0.65mm |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| Output | LVPECL |
| JESD-30 Code | R-PDSO-G20 |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 2.625V |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 2.375V |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 1.5GHz |
| Family | 6C |
| Input | CMOS, LVDS, LVPECL |
| Ratio - Input:Output | 1:6 |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Propagation Delay (tpd) | 0.7 ns |
| Same Edge Skew-Max (tskwd) | 0.05 ns |
| Length | 6.5mm |
| Width | 4.4mm |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |