PI6C5921512ZDIEX OverviewThere is a case available for the cut smart buffer in 40-WFQFN Exposed Pad. This package is packaged in the form of a Tape & Reel (TR). For normal operation, 1.5GHz is the maximum value. In this case, it will be mounted by Surface Mount. A classification of Fanout Buffer (Distribution) is assigned to this electronic part. Setting the temperature to -40°C~85°C TA will ensure reliable performance. Ideally, it should be able to operate from 2.375V~3.465V volts. There is a value of LVDS as the output.
PI6C5921512ZDIEX FeaturesThe operating temperature of -40°C~85°C TA degrees
PI6C5921512ZDIEX ApplicationsThere are a lot of Diodes Incorporated
PI6C5921512ZDIEX Clock Buffers & Drivers applications.
Clock signal format conversion
Clock signal level shifting
High performance communication system
Data center
Cloud computing
Network
High speed industry
High-end consumer electronics
Data communication
Telecommunications
| Factory Lead Time | 13 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 40-WFQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature | -40°C~85°C TA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Type | Fanout Buffer (Distribution) |
| Voltage - Supply | 2.375V~3.465V |
| Output | LVDS |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 1.5GHz |
| Input | Differential or Single-Ended |
| Ratio - Input:Output | 2:12 |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| RoHS Status | RoHS Compliant |