PI6C5921516ZDIEX OverviewThe clock divider is available in 48-VFQFN Exposed Pad case. There is a Tape & Reel (TR) package attached to it. It is normal to operate with a value of 1.5GHz. As you can see, it is mounted by Surface Mount. An electronic component classified as Fanout Buffer (Distribution) is categorized as such. Set the temperature to -40°C~85°C TA for reliable performance. The clock switch should be able to be powered by a 2.375V~3.465V V source. There is an output of LVDS.
PI6C5921516ZDIEX FeaturesThe operating temperature of -40°C~85°C TA degrees
PI6C5921516ZDIEX ApplicationsThere are a lot of Diodes Incorporated
PI6C5921516ZDIEX Clock Buffers & Drivers applications.
Machine made
Clock signal duplication
Clock signal format conversion
Clock signal level shifting
High performance communication system
Data center
Cloud computing
Network
High speed industry
High-end consumer electronics
| Factory Lead Time | 21 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 48-VFQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature | -40°C~85°C TA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Type | Fanout Buffer (Distribution) |
| Voltage - Supply | 2.375V~3.465V |
| Output | LVDS |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 1.5GHz |
| Input | Differential or Single-Ended |
| Ratio - Input:Output | 2:16 |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| RoHS Status | RoHS Compliant |