PI6CFGL401BZHIEX OverviewThe package Tape & Reel (TR) includes it. In order to ensure the safety and security of the product, it is packaged in a case with a 32-WFQFN Exposed Pad-serial number. In general, Surface Mount is recommended as the mounting type. In the device, there are 1. Clock program is normalfor the operation frequency to be 100MHz. There is a wide range of operating temperatures for -40°C~85°C. Components can produce voltages of 3V~3.6V. Its main function is PCI Express (PCIe), Clock Generator. A value of HCSL, LVCMOS is intended as an output. A total of 2015 publications have been made of the part. In order to supply this device package to the company, 32-TQFN (5x5) is its supplier.
PI6CFGL401BZHIEX FeaturesMounting Type: Surface Mount
Include 1 Circuits
run the output at th range of HCSL, LVCMOS
PI6CFGL401BZHIEX ApplicationsThere are a lot of Diodes Incorporated
PI6CFGL401BZHIEX application specific timer applications.
Processor and FPGA clocking
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
1 GbE and 10 GbE
Servers, Storage, Search Acceleration
Ethernet Switches, Routers
Small Cells, Mobile Backhaul/Fronthaul
Print Imaging
| Factory Lead Time | 20 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-WFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 32-TQFN (5x5) |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Published | 2015 |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Voltage - Supply | 3V~3.6V |
| Output | HCSL, LVCMOS |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 100MHz |
| Input | LVCMOS, Crystal |
| Ratio - Input:Output | 1:4 |
| PLL | Yes |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
| Main Purpose | PCI Express (PCIe), Clock Generator |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |